Михайло Апостол закриває усі благодійні фонди, бо боїться перевірки СБУ?


Колишній депутат, а сьогодні радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Михайло Апостол вирішив закрити благодійні фонди, які раніше заснував. Про це він розповів на своїй сторінці у Фейсбук. Вочевидь, спритний політик почув, що може запахнути смаленим. Адже ще кілька місяців тому, благодійні фонди “Апостол” і “Надія живе”, які належать його сім’ї, СБУ запідозрила у фінансуванні терористів з ЛНР і ДНР. І навтіь відкрила кримінальну справу, розслідування якої триває і досі.

Журналісти “НАРОДНОЇ ПРАВДИ” писали про те, що фонди Михайла Апостола цілком безкоштовно отримували тисячну кількість конфіскату із Закарпатської області, а після цього речі нібито розпродували.

Згідно з повідомленням про майно для безоплатної передачі, у Тернополі розташовані дві благодійні організації, які отримали на безкоштовній основі конфісковане майно рішенням комісій при Ужгородському районному і міському, а також Виноградівському відділеннях державної виконавчої служби в Закарпатській області. Так, за 2016 і 2017 роки Благодійний фонд “Апостол” отримав майна – на майже 870 тисяч гривень. Окрім фонду “Апостол”, за тією ж адресою значиться ще одна благодійна організація «Надія живе», яка також належить сину Михайла Апостола – Ігору. Ця благодійна організація теж отримала майна на 24 тисячі гривень.

Журналісти “НАРОДНОЇ ПРАВДИ” вирішили пошукати, де ж саме здійснюють діяльність ці фонди. Як виявилося, що на жодних із зареєстрованих адрес організацій не має. Фонд “Апостол” і “Надія живе” ми знайшли на території чорного входу в офісний будинок, що розташований за адресою Соломії Крушельницької, 18. Проте поспілкуватися з працівниками чи керівниками цих благодійних організацій так і не вдалося, двері були постійно зачинені.

Центр 2 Центр 2
Центр Центр

До речі, благодійні фонди Михайла Апостола у переліку організацій, які можуть бути причетні до фінансування терористів були вказані в ухвалі Шевченківського районного суду м. Києва від 20 жовтня 2017 року. У ній старший слідчий головного слідчого управління СБУ Денисюк просив тимчасовий доступ до речей і документів благодійних фондів, аби з’ясувати усі обставини події.

За повідомленнями ЗМІ, станом на лютий, слідчі зі Служби безпеку України ще не ознайомилися з документацією благодійних фондів Михайла Апостола. Так би мовити, черга ще не дійшла.

Вочевидь, радник Авакова вирішив діяти наввипередки. І завчасно закрив свої організації, які підозрюють у фінансуванні терироризму. При тому, зробив це – в докір діючій владі і правоохоронній системі, написавши пост у соцмережі, проте, що “важко паралельно боротися з дибілізмом, неадекватною фантазією деяких структур, державною системою, функції якої, ми ці роки виконували, весь час доказуючи, що тут немає ніякої політики…”

Варто додати, що благодійний фонд “Апостол” не вперше потрапляє у скандальні історії. У 2014 році, коли Михайло Апостол балотувався в народні депутати, громадянська мережа “ОПОРА” запідозрила кандидата у депутати у використанні цієї організації з метою незаконної агітації. Тоді пан Михайло роз’їжджав по селах і роздавав благодійну допомогу від свого прізвища. Згідно з повідомленням “Опори”, “кандидат в нардепи Михайло Апостол від партії “Народний фронт” продовжує непрямий підкуп виборців: роздає громадянам одяг, взуття, постільну білизну та проводить безкоштовні медичні обстеження від імені свого ж благодійного фонду”.

Раніше “НАРОДНА ПРАВДА” вже писала про те, що прізвище Апостола з’явилося в так званій амбарній книзі Януковича. Так, нібито Апостол отримав колосальну суму — мільйон 420 тисяч доларів за “потрібне” голосування у Верховній раді.

А кілька місяців тому відзначився Михайло Апостол і тим, що організував у столиці російськомовну вечірку. Ця подія дуже обурила його прихильників і у соцмережах визвала жваву дискусію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/14/myhajlo-apostol-zakryvaye-usi-blagodijni-fondy-bo-boyitsya-perevirky-sbu/”