Затягування розгляду справ і неналежні санітарні умови: у Київському СІЗО порушують права неповнолітніх

Затягування розгляду справ і неналежні санітарні умови: у Київському СІЗО порушують права неповнолітніх

У Київському слідчому ізоляторі №13 порушуються процесуальні права дітей у рамках судового розгляду справ.

Про це повідомила прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Один з неповнолітніх, який знаходиться в СІЗО вже 10 місяців, поскаржився на те, що за останні чотири місяці в його справі не було жодного засідання, а адвоката він бачить тільки під час суду.

"Інший хлопець перебуває в СІЗО 7 місяців, але за цей період спілкувався з державним адвокатом три рази. Крім того, судовий розгляд його справи постійно переноситься. Також Анна А. поскаржилася на тривалий судовий розгляд її справи: 1 засідання за 2-3 місяці", – розповіли в прес-службі.

В офісі Уповноваженого зазначають, що виявлені факти свідчать про порушення статей 28, 318 Кримінального процесуального кодексу України стосовно розгляду судових справ у розумні строки та неналежне виконання своїх повноважень адвокатами регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Окрім цих проблем, представники Омбудсмана також виявили порушення санітарних норм у камерах, де утримують хлопців.

"Камери, в яких утримуються хлопці, перебувають у неналежному санітарному стані та потребують ремонту: на стінах пліснява, відсутні двері в туалетних відділеннях, сантехніка протікає, ліжка зламані", – зауважили в прес-службі.

Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/15/294748-zatyaguvannya-rozglyadu-sprav-nenalezhni-sanitarni-umovy-kyyivskomu-sizo”