Зонд "Вояджер-2" наближається до кордонів Сонячної системи


Зонд NASA "Вояджер-2" зафіксував підвищення кількості космічних променів, що свідчить про те, що він наблизився до меж геліосфери і найближчим часом стане другим, після "Вояджера-1", зондом, який покинув межі Сонячної системи. Як повідомляється на сайті агентства, на даний момент зонд, запущений у 1977 році, знаходиться на відстані 17,7 мільярда кілометрів від Землі, що у 118 разів більше відстані від нашої планети до Сонця.

З 2007 року зонд знаходиться в зовнішніх шарах геліосфери (області простору, де основною складовою середовища є сонячний вітер і магнітні поля Сонця). Дослідники уважно стежать за даними, які передає "Вояджер-2" для того, щоб зафіксувати момент, в який він досягне геоліопаузи – межі геліосфери, в якій швидкість сонячного вітру падає майже до нуля.

Починаючи з кінця серпня, інструменти зонда помітили 5% збільшення кількості космічних променів у порівнянні з початком серпня. У травні 2012 року аналогічні зміни параметрів космічних променів виявив "Вояджер-1", це сталося приблизно за три місяці до того, як апарат вийшов у міжзоряний простір, що говорить про те, що "Вояджер-2" близький до міжзоряного середовища.

Разом з тим, дослідники відзначають, що апарати знаходяться в різних областях геоліопаузы, розміри якої змінюються в залежності від 11-річного циклу активності Сонця. На даний момент учені не можуть сказати, коли "Вояджер-2" досягне геліопаузи.

"Вояджер-2" є першим і єдиним апаратом, що досягнув Урану (у січні 1986 року) і Нептуна (в серпні 1989 року). У загальній складності з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 Гігабайт даних. За останніми даними, "Вояджер-1" пішов на 20,8 млрд км від Землі і на 20,9 млрд км від Сонця. За розрахунками вчених, запаси палива (енергію він отримує від радіоізотопних генераторів, які працюють на плутонии-238), дозволять апаратів серії "Вояджер" залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв’язок з Землею буде втрачений.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/zond-voyadzher-2-nablizhayetsya-do-kordoniv-sonyachnoyi-sistemi-290336_.html”